Markizy tarasowe – poznaj ich wszystkie zalety

Total
0
Shares
Markiza tarasowa

Są takie rozwiązania, na które warto się zdecydować, wszak dzięki nim można zwiększyć estetykę elewacji, ale też zyskać większą funkcjonalność. Doskonałym wyborem niewątpliwie są markizy tarasowe, na które warto się zdecydować. Co należy o nich wiedzieć i jak sprawdzają się w praktyce? Jakie są zalety stosowania markiz tarasowych?

Markizy tarasowe – skuteczne rozwiązanie dla większej wygody

Markizy tarasowe niewątpliwie są niezwykle praktyczne, ale też stylowe. Świetnie chronią przed palącym słońcem, ale i małym deszczem. Takie rozwiązanie sprawdzi się na każdym tarasie. Warto tutaj zwrócić uwagę na ich prostą budowę. Otóż w tym przypadku jest to aluminiowa konstrukcja, belka mocująca, rura nawojowa, a także ramiona i materiał. Dzięki połączeniu tych elementów zyskuje się markizę, która sprawia, że siedzenie na tarasie, nawet w pełnym słońcu jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Nawet gdy pojawi się mały deszcz, a Wy akurat grillujecie, to markiza zapewnia ochronę nawet przed nim, a więc nie trzeba rezygnować z aktywności na wolnym powietrzu. Wiele osób zastanawia się, czy markizy przypadkiem nie niszczą się pod wpływem promieni słonecznych. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałe, gdyż kupując coś, a w tym przypadku markizę chcemy ją wykorzystywać przez dłuższy czas. Na szczęście nie trzeba się obawiać blaknięcia pod wpływem promieni słonecznych, gdyż poszycie markizy wykonane jest ze wzmocnionego, a przy tym zaimpregnowanego materiału. Często jest to poliester zabezpieczony specjalnym lakierem akrylowym. Takie rozwiązanie sprawia, iż markiza nie tylko nie przepuszcza promieniowania UV, ale i nie płowieje. 

Jak dobrać markizę do tarasu? Poznaj zalety poszczególnych rozwiązań

Mając taras, warto mieć też markizę. Na szczęście bardzo łatwo ją dopasować do tarasu. Wśród standardowych szerokości są te choćby na 2,20 m, ale tak naprawdę nie ma problemu ze znalezieniem idealnie dopasowanej markizy, gdyż dostępne są także wymiary niestandardowe. Tutaj mamy dla Was ważną radę, a mianowicie pamiętajcie, że długość markizy po rozłożeniu powinna być minimalnie mniejsza od szerokości zacienianej powierzchni. Na tym etapie pojawia się także konieczność wyboru montażu markizy. Można oczywiście zrobić to w kasecie i w tym przypadku poszycie może się w niej chować całkowicie, co jest niewątpliwą zaletą, bądź też częściowo. Jest jeszcze montaż bezkasetowy. Na pewno najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest markiza w kasecie, gdyż w razie niskich temperatur, czy też w sezonie zimowym można zwyczajnie ją schować do kasety i dzięki temu w kolejnym sezonie nadal doskonale się sprawdzi. Jeżeli chcecie zaoszczędzić, to wybierzcie montaż bezkasetowy. Jednak decydując się właśnie na ten rodzaj warto całą roletę zdemontować po sezonie, a następnie schować. jak widzicie jest kilka rozwiązań i każde świetnie się sprawdzi. Na uwagę zasługuje również fakt, że montaż jest stosunkowo prosty i dodatkową zaletą jest to, że rodzaj montażu tak naprawdę w dużej mierze zależy od Waszych preferencji. Można przykręcić markizę do krokwi dachowej, można też do nadproża czy balkonu. Jest jeszcze opcja montażu do ściany i trzeba przyznać, że także doskonale się sprawdza, przy czym jeżeli ściana jest ocieplana, to musicie użyć odpowiednich kotew czy kołków dystansowych. 

Osłona tarasu

Jak rozwijać markizę tarasową? Zalety napędu elektrycznego i dodatkowe rozwiązania

Koszt markizy tarasowej http://modnytaras.pl/ nie jest duży. Oczywiście zależy także od tego, jaki rodzaj napędu wybierzecie. Oczywiście najbardziej prosty to napęd ręczny czy też z pomocą korbki. Jeżeli lubicie smart rozwiązania, to polecamy napęd elektryczny. Wystarczy tylko nacisnąć włącznik umieszczony np. na ścianie, czy też nacisnąć guzik na pilocie i już markiza może rozwijać się bądź składać sama. Co ciekawe do takiego napędu można nawet dokupić czujnik wiatru. Dostępne są także inne ciekawe i nowoczesne rozwiązania, które zwiększą jeszcze wygodę i wśród nich możemy wymienić choćby oświetlenie czy też grzejnik. 

Markizy tarasowe – styl przez wielkie “S”

Niewątpliwie poza zaletami praktycznymi markizy tarasowe mają wiele zalet estetycznych. Otóż w znaczący sposób poprawiają styl elewacji. Świetnie będą komponować się z tą nowoczesną, tworząc monochromatyczne połączenie. Jednak warto zauważyć, że markizy sprawdzą się także na starszy taras i co ciekawe dodają elewacji zdecydowanie więcej stylu. Do wyboru są różnorodne kolory, ale też wzory, zatem bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Można oczywiście postawić na jednokolorowe, ale też wybrać wzorzyste. 

Dodaj komentarz
You May Also Like
Brama rolowana

Zalety bram garażowych rolowanych

Wybór bramy ma duże znaczenie. W końcu wpływa nie tylko na wygodę użytkowania, ale też na design całego garażu. Doskonałym wyborem niewątpliwie są bramy garażowe rolowane. Ich zalet jest naprawdę…
View Post
Rolety zewnętrzne

Jakie rolety zewnętrzne kupić

Rolety zewnętrzne odgrywają wielokierunkową rolę. Osłaniają przed promieniami słońca, deszczem i wiatrem. Chronią pomieszczenia przed zbytnim nagrzaniem w okresie letnim, a w okresie zimowym korzystnie wypływają na bilans energetyczny domu…
View Post