Zalety bram garażowych rolowanych

Total
0
Shares
Brama rolowana

Wybór bramy ma duże znaczenie. W końcu wpływa nie tylko na wygodę użytkowania, ale też na design całego garażu. Doskonałym wyborem niewątpliwie są bramy garażowe rolowane. Ich zalet jest naprawdę sporo. Trzeba też przyznać, że są rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym, gdyż sprawdzą się nawet tam, gdzie nie ma wiele miejsca. Czas dowiedzieć się więcej na temat zalet bram garażowych rolowanych.

Bramy rolowane – uniwersalne rozwiązanie pasujące do każdego garażu

Bramy rolowane są świetnym wyborem dla osób ceniących wygodę użytkowania czy  stylową estetykę, ale na tym zalety tego rozwiązania się nie kończą, gdyż warto zauważyć, że takie bramy pasują do każdego rodzaju garażu. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy garaż znajduje się w bryle domu, czy też jest wolnostojący, gdyż w każdym przypadku brama garażowa rolowana jest optymalnym rozwiązaniem. Co ważne, sprawdzi się nawet tam, gdzie nie ma możliwości wygospodarowania większej przestrzeni. Dzięki pionowemu prowadzeniu oraz braku prowadnic sufitowych montaż nie jest trudny, ale też nie wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca. Nie bez znaczenia jest również sama estetyka skrzynki, do której zwijany jest płaszcz bramowy. Niewątpliwie trzeba też zwrócić uwagę na jakość wykonania. Zarówno pancerz, jak i skrzynka są zbudowane z wytrzymałego aluminium, które jest odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i korodowanie. Oczywiście do wyboru są różne kolory bram garażowych rolowanych. Można zdecydować się na standardowe – białe, antracytowe czy czarne, ale można postawić również na jasnozielone czy ciemnozielone. Efekt jest jeden – każdy znajdzie coś dla siebie. 

Brama garażowa

O czym trzeba pamiętać? 

Bramy rolowane https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-rolowane to niewątpliwie naprawdę dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią komfort i wygodę użytkowania. Wreszcie można cieszyć się w pełni zintegrowaną automatyką, nawet mając niewielki garaż. Skrzynka bramy rolowanej montowana jest w nadprożu. Co ciekawe można ją umiejscowić zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie pomieszczenia. Wszystko zależy od Waszych preferencji. W standardowym wyposażeniu takiej bramy znajduje się niezawodny silnik rurowy. Oczywiście zestaw można rozbudować o akcesoria, np. fotokomórki, dzięki którym zamykana brama zostanie zatrzymana, w sytuacji gdy fotokomórka wykryje przeszkody. Trzeba więc przyznać, że takie rozwiązanie jest niewątpliwie bardzo bezpieczne i warto się na nie zdecydować. 

Czy brama rolowana jest ciepła?

Decydując się na budowę domu połączonego z garażem, często zapomina się, jak duże znaczenie ma szczelność. O ile wybierając stolarkę czy drzwiową zwraca się na to jakąkolwiek uwagę, o tyle w przypadku bramy garażowej już niekoniecznie. A to oczywiście duży błąd, gdyż właśnie poprzez nieszczelną bramę garażową może uciekać ciepło, a więc rachunki za energię w takiej sytuacji będą wyższe. Niewątpliwie wybierając bramy garażowe, trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Na szczęście bramy garażowe rolowane mają dobrą izolacyjność, a przy tym panele są uszczelniane. Dzięki temu nie dochodzi do strat ciepła. Niewątpliwie automatyka także pozwala zaoszczędzić energię, gdyż automatyczny system otwierania i zamykania pracuje stosunkowo szybko i na pewno brama szybciej otworzy się i zamknie niż w tradycyjnych rozwiązaniach, gdzie kierowca musi wyjść z samochodu, otworzyć zamki, a potem otworzyć i zamknąć bramę. 

Brama rolowana – dobry wybór dla cieniących wygodę 

Zasady działania bramy rolowanej są niezwykle proste, a mianowicie gdy brama jest otwierana, pancerz zostaje nawinięty na wał napędowy. Takie rozwiązanie nie wymaga więc posiadania większej przestrzeni. Co ważne można montować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Poza faktem, że takie bramy są uniwersalne, należy zauważyć, że elektryczny napęd jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania. Oczywiście zaleca się zakup bramy wyposażonej w dodatkową korbę, a to na wypadek gdyby w danym dniu nie było zasilania. Nie można zapominać, że takie bramy są bezpieczne, szczególnie jeżeli posiadają blokady uniemożliwiające ich podważanie, a więc nie trzeba obawiać się, że osoba niepowołana będzie mogła, np. podważyć bramę i ukraść Wasz samochód. Warto zdawać sobie sprawę, że bramy rolowane nie są bardzo tanie, jednak mimo wszystko warto się na nie zdecydować, gdyż trzeba przyznać, że są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Do tego bramy dostępne są w różnorodnej kolorystyce i mogą mieć różną fakturę.  

Dodaj komentarz
You May Also Like
Rolety zewnętrzne

Jakie rolety zewnętrzne kupić

Rolety zewnętrzne odgrywają wielokierunkową rolę. Osłaniają przed promieniami słońca, deszczem i wiatrem. Chronią pomieszczenia przed zbytnim nagrzaniem w okresie letnim, a w okresie zimowym korzystnie wypływają na bilans energetyczny domu…
View Post